3 błędne przekonania, przez które nie możesz schudnąć.


Cześć!

Dziś o trzech błędnych przekonaniach, przez które wiele osób nie może schudnąć.

1. Nastawienie 100% albo nic.

2. Nastawienie na szybkie rezultaty.

3. Negatywne myślenie o sobie po "porażce".

Sprawdź, czy miewałeś/aś podobnie w przeszłości ;)

 

Większość próbuje znaleźć idealną dietę lub najlepszy trening, a tak naprawdę wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad i można osiągać wspaniałe rezultaty. Rezultaty te nie są jednak możliwe bez odpowiedniego nastawienia. Możesz znać te zasady, a mimo to nie mieć rezultatów, bo leży Twoje podejście do siebie i odżywiania.

Nastawienie 100% albo nic, to podejście, w którym stawiamy przed sobą rygorystyczne i nieelastyczne standardy lub cele, a jeśli nie jesteśmy ich w stanie osiągnąć w pełni, to uznajemy nasze wysiłki za nieudane i zniechęcamy się do dalszych działań, przez co porzucamy „zdrowe odżywianie”. Pytanie, czy to zdrowe odżywianie było faktycznie zdrowe? Pamiętaj, że oprócz odżywienia organizmu jedzenie ma też aspekt psychologiczny i w diecie powinno znaleźć się miejsce na przyjemności, na spotkania ze znajomymi i zjedzenie pizzy bez wyrzutów sumienia.

To nastawienie prowadzi do pozostałych dwóch punktów. Skoro robimy coś na 100% i jest to trudne, to chcemy szybkich rezultatów. Trudno jest wytrzymać w rygorystycznej diecie na 100%, więc chcemy to jak najszybciej „odbębnić”, zrzucić upragnione kilogramy i powrócić do dawnego stylu żywienia. W dobrej diecie chodzi jednak o to, żeby była dopasowana do nas, do naszego stylu życia i była możliwa do utrzymania w długim terminie. Dieta to bowiem styl życia, a nie tylko chwilowy zabieg stosowany, żeby schudnąć.

Porażki” dietetyczne prowadzą do negatywnego myślenia o sobie. Pamiętaj, że to, że nie udało się wytrzymać diety na 100%, nie znaczy, że Ty jesteś porażką. Niepowodzenie to niepowodzenie, a Ty to Ty. Nie traktuj tego osobiście. Po prostu sprawdź, co nie zadziałało. Przyjrzyj się błędnemu podejściu 100% albo nic, wprowadź zmiany i osiągaj rezultaty na nowych zasadach, które będą Cię wspierały.

 

Pozdrawiam

Kamil