Licencja Trenera Personalnego

Zawód trenera staje się bardzo popularny co wiąże się z tym, że na rynku jest coraz więcej trenerów bez kompetencji. Za trenerkę biorą się osoby, które trenują ledwo kilkanaście miesięcy i robią kursy internetowe lub wątpliwej jakości szkolenia stacjonarne.

Warto sprawdzać z kim mamy do czynienia!

Obecnie najwyższe i jedyne kwalifikacje Trenera Personalnego w Polsce to Licencja Trenera Personalnego wydawana przez Polski Związek Trenerów Personalnych.

"Licencja Trenera Personalnego wydawana przez Polski Związek Trenerów Personalnych stanowi poświadczenie zdobycia kwalifikacji Trenera Personalnego wraz z ubezpieczeniem OC. Polski Związek Trenerów Personalnych jako jedyna w Polsce akredytowana przez Komisję Europejską organizacja, certyfikuje i licencjonuje Trenerów Personalnych w Polsce na podstawie wypracowanego opisu kwalifikacji – przez międzyresortowy zespół Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, koordynowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Licencja PZTP zgodna jest z Polską Ramą Kwalifikacji (poziom 4) oraz Europejską Ramą Kwalifikacji (EQF 4)."